PantherMedia Blog

Zdjęcia Skyline

 

1 Luty 2017
Spojrzenie z wysoka: Zdjęcia skyline w centrum uwagi
Kontury: The Ultimate wizualna marka miasta.

Zdajemy sobie sprawę już dawno jak ważne są miasta i ich panoramy. Zarysy wieżowców, kościołów i wież telewizyjnych tworzą niepowtarzalny urok swoich miast. Miliony, jeśli nie miliardy są wydawane na projekty, które determinują wygląd miast. Entuzjazm i kontrowersje na przemian. Wizje tych którzy walczą o sukces. Rezultatem są naprzemiennie zapierające dech wizualne doznania. Bez wątpienia Lowlines również mają swój urok ale wyzwaniem są wierzowce i ich zewnątrzy urok. 

Skyline von München

 

Wyścig Skyline: Kierowanie się wizją czy zawiścią?

Jest to zdecydowanie zjawisko współczesności. Ale nie do końca. Na przykład od średniowiecza miasta we Włoszech, rywalizowały w wyścigu o miano miast z najwyższymi budynkami. Do dziś zachowały się wieże, które mają swoje korzenie w 11 wieku. W takich miastach jak Bolonia Skylines (szczytowym okresie ponad 100 wież) lub San Gimignano, The "średniowieczny Manhattan" był to bardzo popularny trend. Albo znana z różnych powieści katedra Salisbury, która z biegiem lat pod ciężarem czterech wież powoli przechyla się na bok.

 

Skyline von Bologna: Geschlechtertürme

 

Nowe technologie, nowe materiały, nowe kształty.

Ostatnio obok wieżowców i oper i lotnisk bardzo popularne stały się nowe elementy urbanistyki. Drewno i kamień zostały zastąpione lub uzupełnione betonem, stalą i szkłem. Zakrzywione linie, krzywizny i podobne formy dołączyły do już istniejących. Obecni rchitekci korzystają z tych nowoczesnych materiałów w rewolucyjnych formach tworząc prawdziwe dzieła sztuki architektonicznej. Nagromadzenia róznych form i kształtów jak również ich kombinacje sprawiają że panoramy miast w 21 wieku otrzymały nowy wygląd.

 

Skyline von Singapur

 

Od poradnika podróży do okładki książki: Kształty które zwrócą uwagę kazdego.

Kształty wywołują emocje i to jest właśnie to co chcielibyśmy osiągnąć dzięki zdjęciom PantherMedia. Czy potrzebne są zdjecia do ulotki biura podróży, artykułu w czasopiśmie, kalendarza lub jako okładka książki w naszych unikalnych zdjęciach kolekcji Skyline każdy z Was znajdzie coś wyjątkowego dla swojego projektu. Daj się zaskoczyć naszą ofertą…

Kolekcja zdjęć o tematyce Skyline

 

Next Post

Previous Post

Leave a Reply

3 × 2 =

© 2020 PantherMedia Blog

Theme by Anders Norén